Komentowana treść: Games TOP10 - wyniki za kwiecień
[#1] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień
Jeszcze trochę i Another World z Flashbackiem znajdą się na właściwym miejscu ;)
[#2] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@frywolny_marian, post #1

Ha, sam podnioslem AW. :) Frog tylko sie wychylil i dostal po dupie. OK
[#3] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@snajper, post #2

Też zacząłem głosować. Trzeba skończyć z dominacją superżaby.
[#4] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@frywolny_marian, post #3

Też głosuję. Jednak na amigowe gry - Dune 2/ufo/civ to jednak konwersje. Die Siedler technicznie był cudny, jednak nie moje klimaty.
Kibicuję Gods/Speedball2/AW/Flashbackowi/Alien Breed/etc.
Superfrog jest cudny, tyle że jego dominacja stała się nudna :)
Swoją drogą Gods'a przeszedłem w 91:) do dzis to pamietam.
Gralem cala noc. Skonczylem o 6. Fak. To było coś :)
[#5] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@michalmarek77, post #4

a teraz dasz rade :) ? bo ja na Level 2 World 3 legne..
heh i ta gierka wymaga tylko 512 kb RAM !!!! PC&PS3 SUUUUUUUUUUX
[#6] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@HOŁDYS, post #5

Letko:)

Sorry, ale dla mnie current genowe konsole to spełnienie moich marzeń. i czekam na kolejną generację :)

Retro gaming też jest świetny. Byle nie na kompach. A jak już wielokrotnie pisałem, dla mnei Amiga kompem była tylko przy okazji. Aczkolwiek najlepszym kompem na tej planecie. I takim kompem pozostała do dziś. Jednka jako maszyna do gier - oj są dziesiątki lepszych . i tyle :)
[#7] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@michalmarek77, post #6

HE HE sa gusta i gusciki ja sobie pukne na A500 2.5 MB RAM + 3 stacje dyskow zewnetrzne
[#8] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@HOŁDYS, post #7

@ Hołdys


http://youtu.be/SBgt7XkLxvQ

Może Ci pomoże w zaliczeniu Gods'a :)
[#9] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień
Z kolei jak dla mnie, to był ostatni raz kiedy głosowałem. Człowiek nastrzępi języka a i tak... lipa. Stagnacja zwycięrzyła. Ja mam dosyć walenia głową w mur i argumentowania, że ta formuła listy jest bez sensu.
[#10] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Duracel, post #9

Czyli ten wątek nie okazał się pomyślny? Jeżeli tak, to tylko potwierdza moją teorię.
[#11] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień
HA! - a ja głosuję przeważnie na polskie produkcje OK

MONSTER - Best of the Best OK
[#12] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Duracel, post #9

Człowiek buduje swoje teorie tworząc jakiś plan. A plany są nadzwyczaj wyidealizowane. Nikt nie zrobi czegoś za Ciebie. Czasami warto przyznać się do swojej bezsilności i poprosić o pomoc. To nie jest żadną ujmą. Zakładasz fundację/pomysł, szukasz ludzi podobnie myślących i razem coś robicie. Wtedy to ma sens. Samemu, to można zdobywać szczyty gór, o ile w plecak nie będzie za ciężki, choć w nim jest i tak tylko niezbędny i okrojony ekwipunek. Zaciężki dla jednego człowieka.
[#13] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Andrzej Drozd, post #12

Po pierwsze plan nie był wyidealizowany, tylko oparty na doświadczeniu, sensownej analizie i rozważaniu argumentów przemawiających za nową formuła i przeciw starej. Wynik przeciwko dotychczasowej liście jest druzgoczący. W zasadzie jest ona bez sensu, tak dla ludzi nowych jak i starych.

Po drugie nie chcę tworzyć teorii spiskowych, bo i tak od chwili gdy zacząłem krytykować obecną formułę, to mailman wyraźnie się na mnie najeżył twierdząc wręcz, że nie doceniam jego pracy, czy pracy całego składu PPA - a to jest nie prawdą, bo gdybym tak uważał, to bym dawno wyemigrował do EXECa (tym bardziej, że wedle "świętej wojny" bardziej do nich pasuje jako zwolennik Amiga OS). To, że layout strony, klimat, tworzony także przez użytkowników bardziej mi odpowiada to jedno. Nie oznacza to jednak, że wszystko mam uznać za idealne. Ba! Skoro się interesuję i chciałbym żeby coś było lepiej, to chyba mi zależy na tej stronie jak i na tej społeczności i ludziach którzy zostawiają tutaj masę pracy i swojego wolnego czasu, za darmo.

Nie jestem jakimś tam pryszczatym gówniarzem, który wpadł na jakiś tam pomysł z racji jakichś tam narcystycznych ambicji.

Prowadziłem trzy internetowe stacje radiowe, z czego dwóch byłem założycielem. Trwało to kilka lat i wiem m.w. co potrafi doprowadzić do śmierci pewne idee, a co może je uratować i tchnąć w nie trochę świeżości. mailman stwierdził, że jak ktoś to zrobi to nie ma problemu. Ale "sorry", dla mnie to wygląda to trochę jako bierna postawa obrażonego "autorytetu". Nie znam się na skryptowaniu www i stąd mam związane ręce. Zebrałem kilka opinii które pojawiły się po opisaniu mojego pomysłu, poprawiłem to i owo i szczegółowo opisałem. Z resztą kiedyś można było o wiele łatwiej znaleźć ludzi którzy potrafili zrobić całą stronę www w ramach koleżeńskiej pomocy. Tutaj do takiej pomocy, czy też po prostu wykonania całej pracy zaoferował się GRXMRX. Niestety po kilku tygodniach jak go zapytałem jak tam prace, dziwnie zmienił zdanie i stwierdził, że jedynie zautomatyzuje troche obecną formułę, bo ta nowa wydaje mu się bez sensu. Nie będę tutaj snuł teorii, że ktoś mu pomógł zmienić zdanie, ale jak dla mnie to trochę dziwna i nagła zmiana zdania.

Co do założenia fundacji, szukania ludzi... założyłem wątek na którym zgłosił się GRXMRX. mailman nie chciał dawać takiej wiadomości na głównej stronie PPA, nie trudno się domyślić dlaczego.

Dlatego też mailman masz już święty spokój nie będę zadręczał oskarżeniami twojej świ(ę)tnej listy. Jest cool, nowi Amigowcy z pewnością sporo z niej wyniosą, bo jest spoko i rulez i można wyciągnąć z niej naprawdę miarodajne wnioski co do wartości poszczególnych gier.

Siła wyższa.
Życzę dalszego, dobrego samopoczucia.

Ostatnia edycja: 02.05.11 10:30:49
[#14] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Duracel, post #13

Duracel ma troche racji.. nowy sposob glosowania tchnol by troche swierzosci do tej listy i byc moze mialy by szanse ciekawe tytuly ale mniej popularne..jedna rzecza jest jednak gadac ..a druga siasc i wziasc sie do roboty.

Ja jestem liberalnym-demokrata akceptujacym obecny stan rzeczy jak i otwarty na zmiany.

PS.Duracel A moze Ankieta :) ? Niech naród zdecyduje OK
[#15] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@HOŁDYS, post #14

HOŁDYS, każda dyskusja nawet bez zmian jest lepsza od stagnacji i twierdzenia, że wszystko jest ok. Ale dyskusja już w sumie była i kilka osób było za, przedstawiając swoje, czy też dodając coś do moich pomysłów. Generalnie rozchodzi się o to pokategoryzowanie, czyli rozbudowanie listy. Ankieta i głosowanie? Oczywiście jestem za.

Brak umiejętności tworzenia www, to mój jeden z większych błędów swego czasu. Poszedłem w stronę Photoshopa i poligrafii, a kumple którzy poszli w stronę wszelkich "pajączków" itp. dzisiaj zarabiają kupę kasy i są rozrywani. Moja branża przeżywa natomiast kryzys, a na naukę jest już trochę późno bo... rodzina i brak czasu, umysł i entuzjazm już nie dwudziestolatka.

Ostatnia edycja: 02.05.11 11:25:29
[#16] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Duracel, post #13

Większych nonsensów i teorii spiskowych nie czytałem już dawno. W zasadzie, to może nie powinienem nawet odpisywać, ale parę rzeczy sprostować muszę, po jeszcze się okaże tak jak parę lat temu, że mam Pegasosa w domu, a MorphOS to mój ulubiony system (tak to niektórzy twierdzili, gdy wychodziłem z założenia, że nie ma sensu prostować bezsensów).

1. Z nikim prywatnie nie dyskutowałem na temat formuły notowania. Wszystko co na ten temat uważam zamieściłem na forum. GRX nie konsultował ze mną niczego, nawet nie wiedziałem, że to on jest osobą, która miała to robić (w zasadzie to dowiedziałem się teraz czytając Twój komentarz). Tak więc nieprawdziwą informacją jest to, że rzekomo do czegoś miałem go przekonywać. GRX jest na tyle rozsądnym człowiekiem, że sam potrafi ocenić czy coś jest warte jego pracy i wysiłku, czy też nie. Widocznie doszedł do wniosku, że jest to zbyt pracochłonne w świetle tego, jakie może przynieść korzyści i wolał poświęcić swój czas na coś innego (a uwierzcie - jest na co). Tak patrząc na to od strony technicznej, wydaje mi się, że aby w ogóle cokolwiek zacząć robić należałoby mieć bazę wszystkich gier wraz z kategorią, do której dany tytuł należy. Czy ktoś dysponuje taką bazą? Co z grami, które załapują się do kilku kategorii? Sądzę, że te elementy sprawiły, że GRX zajął stanowisko jakie zajął, ale proponowałbym, aby to on się wypowiedział (co może nastąpić nie wcześniej niż w środę).
2. Zgadza się, jestem przeciwnikiem nowej idei głosowania, ale nie dlatego, że jest zła tylko dlatego, że efekt włożonej w nią pracy nie przełoży się w żaden sposób na popularność. Propozycja jest ciekawa, ale jak wykazano w wątku, do którego odnośnik podałem, nawet użytkownicy widzą, że jest pracochłonna, zarówno od strony realizacji jak i zarządzania. Niemniej jednak, aby była jasność - jeżeli ktoś przyjdzie do nas Z NOWYM KODEM NOTOWANIA lub GRX GO NAPISZE, NIE WIDZĘ PROBLEMU DLA KTÓREGO NIE MIAŁOBY TAKIE NOTOWANIE BYĆ PROWADZONE. Od początku było takie moje stanowisko. Moje subiektywne odczucie pozwalało i pozwala mi domniemywać, że pomysł jest i tak skazany na niepowodzenie i może właśnie dlatego odniosłeś wrażenie, że kategorycznie mówię nie temu pomysłowi (co jest nieprawdą).
3. Odnośnie zamieszczenia w dziale Aktualności tzw. newsa, na temat tego, że szukamy osoby do zmiany formuły działu - uważam, że nie jest to problem na taką skalę, aby robić z tego super wiadomość. Założenie tematu na forum uznałem za wystarczające, z uwagi na ważność sprawy. Rozumiem, że mogłeś wyciągnąć jakieś własne wnioski, lecz zapewniam Cię, że nie było to spowodowane moją niechęcią do pomysłu. Sądzę, że większość czytelników uważa podobnie.
4. Odnośnie mojej, jak to podałeś, "wrogości" do Twojej osoby. Przyznaję, że swego czasu byłem do Ciebie nieco mało przyjaźnie nastawiony, gdyż ciągle słyszałem marudzenie, bez wyraźnej próby zmiany stanu rzeczy. Krytykę wszyscy przyjmujemy i akceptujemy, ale czasami po prostu nie idzie znieść malkontentów i puszczają nerwy. Osobiście jednak nic do Ciebie nie mam i jak widzisz prowadzimy normalną dyskusję. Szkoda tylko, że na forum publicznym, ale przynajmniej nie będzie, że ktoś coś po kątach spiskuje.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia kwestię, a jeżeli nie - no cóż, nie zawsze do każdego muszą trafiać logiczne argumenty.
[#17] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@Duracel, post #13

Niestety po kilku tygodniach jak go zapytałem jak tam prace, dziwnie zmienił zdanie i stwierdził, że jedynie zautomatyzuje troche obecną formułę, bo ta nowa wydaje mu się bez sensu

Coś Ci się kolego pomieszało albo nie wiem jak to inaczej nazwać.
Po pierwsze nie zmieniałem zdania tylko od początku pisałem - w Twoim wątku na forum jakie jest moje zdanie i jakie zmiany mogę w pierwszej wersji zrobić, oto link do wątku, moje zdanie wyraziłem w poście nr 11:

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=6&t=5354

W świetle tego nie ma potrzeby do niczego więcej z Twojej wypowiedzi się odnosić.
[#18] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@grxmrx, post #17

Czyli wychodzi na to, że Duracel to manipulant i kłamca?
[#19] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@mailman, post #18

Ja bym powiedział, że wychodzi na to, że ma problemy z pamięcią, a braki w pamięci uzupełnia teoriami spiskowymi.
[#20] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@grxmrx, post #19

Bin Laden nie zyje..dajcie juz chlopaki spokoj..

natomist prosta sugestia i w zasdzie proste w realizacji..
czy mozna dodac do punktow z gra ile glosow ktos oddal na tytul?

podam, przyklad

1. Super frog - 10 (1)

co znaczy ze zaglosowal tylko paralax

2. Super Frog - 10 (5)

zaglosowalo piec osob po 2 punkty lub w innej kombinacji punktow

Wydaje mi sie ze na lemonie tak jest .. i według mnie wartosicowsza jest ta druga pozycja z 5 graczami ..niz jeden sado maso :)


Ostatnia edycja: 03.05.11 19:52:24

Ostatnia edycja: 03.05.11 19:53:20
[#21] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@HOŁDYS, post #20

Cos podobnego proponowalem juz dawniej pod ktoryms z top10.. Konkretnie chodzilo mi wtedy o wyliczanie i podawanie sredniej, wraz z liczba glosow daloby to wymierny wynik.
[#22] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień
czy jest na tej liscie jakas gra wydana w XXI wieku ?:)
[#23] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@1989, post #22

Jest :)
[#24] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@kjb, post #23

I to nawet kilka, o ile nie kilkanaście ;)
[#25] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@mailman, post #24

a tak zapytam jest gdzies historia glosowan ? np chcialbym sprawdzic jak to wygladalo w 2007 r maju.
jest to gdzies udostepnione lub ew zapisane u kogos ?
[#26] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@mailman, post #24

Możesz podać tytuły ?
tych z XXI w.

Nie złośliwie, po prostu patrząc na miesięczną wyłapałem dwa tytuły...choć nie jestem pewien czy faktycznie są z XXI w. :)
[#27] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@michalmarek77, post #26

Na miesięcznej może być trudniej, ale na wszech czasów są na pewno: Battle for Wesnoth, Aquaria.

To tak na szybko, z pracy.
[#28] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@mailman, post #27

Dodałbym jeszcze Fortis, Desert Racing of BarDos... no i "Biedronkę Zuzię" :)
[#29] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@HOŁDYS, post #25

Na serwerze, w nowym kodzie PPA będzie można sobie przeglądać stare głosowania. Niestety pomocy przy kodzie php, czy testowaniu, jak na lekarstwo...
[#30] Re: Games TOP10 - wyniki za kwiecień

@HOŁDYS, post #20

To by nie było całkiem złe, np. że użytkownik Andrzej Drozd oddał w maju głos na Chaos Engine. Możnaby to nieco okroić do 10 miejsc, kto na co głosował. Reszta miejsc może być anonimowa.
Ale te wszystkie kategorie (o których wspomniał Duracel), to będzie galimatias. Chyba że zrobimy nie pod względem kategorii, tylko gier na AOS3, AOS4, MOS i AROS. Czyli 4 kategorie. Każda z kategorii musi brać pod uwagę natywne wersje, czyli nie można będzie zagłosować w kateogrii AOS4 na grę pod UAE lub tą która działa, ale jest 68k.
Może i pomysł fajny, ale znowu to jakiś podział. Z tym, że wtedy np. na AOS4 mógłby zaistnieć np. Quake2, a teraz nie może, ponieważ jest dyskwalifikowany punktacją dla The Settlers od klasykowców.
Właściwie to aktualna lista jest OK - jest wspólna. Ale możnaby dodatkowo wprowadzić dodatkowe, natywne kategorie, 68k (AOS3), AOS4, MOS i AROS. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem